Alapkonfliktusok a párkapcsolati és családi együttélésben

2016.01.28 11:05

Alapkonfliktusok a párkapcsolati és családi együttélésben

 

1.       Belső lelki konfliktusok

Jellemzőek a belső vívódások, amik elvonják az egyént a kapcsolattól, módosítják, ahogy önmagát látja, a többi embert és a környezetét érzékeli, ezért nehezített, hátráltatott lehet az együttműködés.

Gyakran az együttélés és együttműködés problémáival függnek össze, azonban nem minden esetben ezek elégtelensége következményeként jelentkeznek.

 

2.       Környezethatással kapcsolatos konfliktusok

A párkapcsolat és a családi együttműködés jól működhetne, a körülmények azonban úgy alakulnak, hogy a párnak vagy családnak újra kell fogalmaznia önmagát, és meg kell változtatnia, ahogy az életet szervezi.

Sikeres a megküzdés, ha a külvilághoz való viszonyulás megváltoztatása révén növekszik a biztonságérzet, a változás hosszabb távon lehetővé teszi a sikeres alkalmazkodást és biztosítja a fejlődést.

 

3.       Értékkonfliktusok

A kapcsolatot és együttműködést megalapozó alapértékekben való különbözést jelenti. Különböznek az értékek és elvárások, ezért gyengül az összetartozás érzése és a kapcsolati szövetség. A partnerek elbizonytalanodnak, hogy összetartoznak-e valójában, illetőleg elbizonytalanodnak abban, hogy van-e közös jövőjük. Kevésbé értik egymást, ugyanazon dolgok alatt mást értenek. Nincs egységes kapcsolati-együttműködési kultúra.

 

4.       Célkonfliktusok

A szándékok és az elhatározás ereje, a célok megnevezése hasonlóak, azonban jelentősen különbözik a cél elérésének tervezése, a megvalósítás logikája, még akkor is, ha a kitűzött cél helyességében egyetértenek.

 

PÁRTERÁPIA ZALA

PÁRTERÁPIA ZALA MEGYE, PÁRKONZULTÁCIÓ ZALA MEGYE

PÁRTERÁPIA ZALAEGERSZEG, PÁRKONZULTÁCIÓ ZALAEGERSZEG

MEDIÁCIÓ, KONFLIKTUSKEZELÉS ZALAEGERSZEG

CSALÁDTERÁPIA ZALAEGERSZEG

CSALÁDTERAPEUTA ZALAEGERSZEG

PÁRTERÁPIA ÉS CSALÁDTANODA ZALA


Készíts ingyenes honlapot Webnode